«Молодежь против террора»

Мероприятие по противодействию идеологии терроризма прошло для учащихся средних классов МБОУ «Макуловская школа имени Героя Советского Союза А.П.Исаева».

Библиотекари - Першина Н.А. и Хисамова М.В. рассказали подросткам о понятии «экстремизм» и «экстремистская деятельность», о причинах возникновения экстремистских проявлений в молодежной среде.   Учащиеся прослушали рекомендации, как уберечь себя и своих близких от вербовки в экстремистские группировки и как распознать человека, который уже подвергся влиянию экстремистской идеологии.

Каждый из присутствующих   получил информационную памятку «Профилактика экстремизма в молодежной среде», подготовленную   Русско-Макуловской библиотекой.

«Яшьләр террорга каршы» - терроризмны һәм экстремизмны профилактикалау чаралары кысаларында әңгәмә.

ttt- 2

Советлар Союзы Герое А.П. Исаев исемендәге Макыл авылы урта мәктәбенең 7 нче сыйныф укучылары өчен “Яшьләр террорга каршы” исемле терроризм идеологиясенә каршы тору буенча чара үтте.

Китапханәчеләр - Першина Н. А. һәм Хисамова М. В. яшүсмерләр өчен «экстремизм» һәм «экстремистик эшчәнлек» төшенчәләре һәм яшьләр арасында экстремистлык күренешләре барлыкка килү сәбәпләре турында әңгәмә үткәрделәр. Укучылар үзләрен һәм якыннарын экстремистик группировкаларга вербовкадан ничек сакларга һәм экстремистик идеологиягә дучар булган кешене ничек танырга дигән киңәшләр тыңладылар.

Рус Макылы китапханәсе тарафыннан әзерләнгән «Яшьләр арасында экстремизмны профилактикалау» дигән мәгълүмати белешмәлеккә чарага килгән һәр кеше ия булды.