«Семью сплотить поможет мудрость книг»

В рамках акции «Всей семьёй в библиотеку» в Вахитовской сельской библиотеке проведён обзор-рекомендация «Семью сплотить поможет мудрость книг».

2022-03-18

Заведующая библиотекой познакомила родителей с книгами и журналами о воспитании, развитии и укреплении здоровья детей, предложила познавательные и развивающие книги для семейного чтения. В ходе встречи родители делились своими секретами воспитания детей, а ребята охотно общались, рассказывали о своих любимых книгах.

В этот день библиотеку посетила семья Галиуллиных, Аглямовых, Салимуллиных, Фаттаховых.

К мероприятию оформлена книжная выставка «Читаем всей семьей», «Гайләбез белән укыйбыз», где можно познакомиться с интересными книгами, которые будут полезны всей семье.

«Бөтен гаилә белән китапханәгә»- акциясе кысаларында Вахит авыл китапханәсендә «Бөтен гаилә белән укыйбыз» -дип исемләнгән китап күргәзмәсе оештырылды. Китап күргәзмәсендә бөтен гаиләгә файдалы булачак кызыклы китаплар белән танышырга мөмкин. Совет язучылары һәм чит ил язучыларының китаплары, тарих буенча китаплар, маҗаралар, ә иң кечкенәләре өчен әкиятләр. «Гаиләне китапларның зирәклеге берләштерергә ярдәм итәчәк»-дигән темага күзәтү-киңәшмә үткәрелде. Китапханә мөдире ата-аналарны балаларны тәрбияләү, үстерү һәм ныгыту турында китаплар һәм журналлар белән таныштырды, гаилә укуы өчен танып-белү һәм үстерүче китаплар тәкъдим итте. Очрашу барышында ата-аналар балаларны тәрбияләү серләре белән уртаклаштылар, ә балалар бик теләп аралаштылар, яраткан китаплары турында сөйләделәр. Күңелле, ачык сөйләшү булды, анда күңел ачу һәм балалар көлүе хөкем сөрде. Бу көнне китапханәгә Галиуллиннар, Әгъләмовлар,Сәлимуллиннар,Фаттаховлар гаиләсе килде. Барлыгы 11 катнашучы, шуларның 5се-балалар.