«Скажем коррупции – НЕТ»

В Вахитовской сельской библиотеке был проведен информационно-познавательный час «Скажем коррупции – НЕТ» для учащихся 8-9-х классов.

2022-09-15

Библиотекарь Салимуллина С.Л. рассказала учащимся о понятии «коррупция», ознакомила с причинами и формами коррупции. Мероприятие сопровождалось оживленным диалогом в ходе, которого учащиеся поделились своим мнением о коррупции. Видеоролики «Нет коррупции», «Как бороться с коррупцией» помогли ребятам еще раз убедиться в том, что коррупция – это плохо и противозаконно, что человек должен быть всегда честным, и что не всё в мире ценится деньгами. Для наглядности школьникам были представлены буклеты, памятки по противодействию коррупции.

Вахит авыл китапханәсендә 8-9 нчы сыйныф укучылары өчен «Әйтәбез Коррупция   -ЮК»- дип исемләнгән мәгълүмати – танып белү сәгате үткәрелде . Китапханәче Сәлимуллина С.Л. укучыларга «коррупция» төшенчәсе турында сөйләде, коррупциянең сәбәпләре һәм формалары белән таныштырды. Әлеге чара барышында укучылар коррупция турындагы фикерләре белән уртаклаштылар. «Коррупция юк», «коррупциягә каршы ничек көрәшергә» видеороликлары балаларга коррупциянең начар һәм законга каршы булуы, кешенең һәрчак намуслы булырга тиешлеге һәм дөньядагы бар нәрсәнең дә акча белән кадерләнмәвенә тагын бер кат инанырга ярдәм итте. Ачыклык өчен укучыларга буклетлар, коррупциягә каршы көрәш буенча белешмәлекләр тәкъдим ителде.