«Певец русской природы»

К 150-летию русского писателя Михаила Михайловича Пришвина в Вахитовской сельской библиотеке оформлена книжная выставка «Певец русской природы».

img 20230206_162515

На выставке представлены книги о жизни и творчестве знаменитого писателя, воспоминания родных и друзей, его художественные произведения: «Кладовая солнца», «Ёж», «Лисичкин хлеб», «Журка» и другие.

Михаил Пришвин —один из крупнейших российских литераторов. Он обладал умением слышать пенье птиц, шелест трав, разговор зверей, мастерски описывал всё это в своих произведениях и оставил нам множество рассказов, повестей, очерков о природе.

Рус язучысы Михаил Михайлович Пришвинның 150 еллыгына Вахит авыл китапханәсендә «Рус табигате җырчысы»- дип аталган китап күргәзмәсе оештырылды. Михаил Пришвин-Россиянең иң зур әдәбиятчыларының берсе.

М. М. Пришвин безгә табигать турында бик күп хикәяләр, повестьлар, очерклар калдырды. Әсәрләрнең барысы да , ачык һәм горур җан иясе карашы белән берләштерелгән. М.М.Пришвинның китаплары   гади һәм мәгънәле. Алар белән танышканда, аның талантына һәм шигъриятенә хәйран каласы.Шунысы гаҗәп:урманнар һәм кырлар тавышы, җир һәм күкнең төсе нинди? Пришвин кошлар җырын, үләннәр шау- шуын, хайваннарның сөйләшүен ишетүгә сәләтле була һәм боларның барысын да үз әсәрләрендә оста итеп тасвирлый.М.М. Пришвин китаплары төрле яшьтәге укучылар өчен: мәктәпкәчә яшьтәге балалар һәм укучылар, яшьләр һәм өлкән буын укучылары өчен тәкдим ителә.