«Урожай -2021г»,

О качественных и экологически чистых овощах и фруктах мечтают хозяева приусадебных участков. Достигнуть заветного результата поможет книжная выставка «Урожай -2021г», организованная в Вахитовской сельской библиотеке

На книжной выставке читатели найдут книги, журналы, газеты по садоводству и огородничеству, а также рекомендательный список литературы «Сельские заботы».  В разделе «Секреты хорошего урожая», представлена литература, дающая ответы по сооружению теплиц, парников, правильному чередованию культур на приусадебном участке, получению высоких урожаев огородных и садовых культур, по сбору урожая и заготовке на зиму.

Литература, представленная на книжной выставке, будет полезна как начинающим, так и опытным садоводам и огородникам.

"Уңыш-2021 ел"мәгълүмат күргәзмәсе .Сыйфатлы һәм экологик чиста яшелчә һәм җиләк-җимеш алу турында,   хәрбер хуҗа хыяллана.

Вахит авыл китапханәсендә   «Уңыш-2021ел» дип исемләнгән китап күргәзмәсе ясалды.Әлеге кургәзмә китап укучыларга уңышка ирешергә ярдәм итәчәк . Күргәзмәсендә китап укучылар китаплар, журналлар, бакчачылык һәм яшелчәчелек буенча газеталар, шулай ук «авыл мәшәкатьләре»исемле әдәбиятны тәкъдим итә.   «Яхшы уңыш серләре» бүлегендә теплицалар, парниклар кору, бакча яны кишәрлегендә культураларны дөрес итеп чиратлау, яшелчә һәм бакча культураларыннан югары уңыш алу, уңыш җыю һәм кышка әзерләнү буенча җаваплар бирүче әдәбият тәкъдим ителде. Китап күргәзмәсендә тәкъдим ителгән әдәбият яңа эш башлаучыларга да, тәҗрибәле бакчачыларга да файдалы булачак. Барлык теләүчеләрне безнең күргәзмәгә чакырып калабыз.