«Твои первые словари, энциклопедии, справочники»

Для читателей Октябрьской библиотеки проведена информминутка ко Дню словарей и энциклопедий «Твои первые словари, энциклопедии, справочники». Библиотекарь Гузель Азизова познакомила ребят с фондом справочной литературы библиотеки, энциклопедиями, словарями, справочниками, рассказала, чем словари отличаются от справочников и рассказала о том, как ими пользоваться.

Октябрь китапханәсе укучылары өчен «Синең беренче сүзлекләр, энциклопедияләр, белешмәлекләр» дигән мәгълүмат үткәрелде.

20211123 152427

Китапханәче Гүзәл Азизова балаларны китапханәнең белешмә әдәбияты фонды, энциклопедияләр, сүзлекләр, белешмәлекләр, алардан файдалану күнекмәләренә өйрәтү, сүзлекләрнең белешмәләрдән нәрсә белән аерылуы һәм алардан ничек файдалану турында сөйләде.