«И вновь душа поэзией полна»

21 марта – Всемирный день поэзии. Поэзия очищает душу и возвышает её, она как несгораемая свеча, освещает трудный путь и суетный мир современного человека.                                                                     В Вахитовской библиотеке оформлена выкладка «И вновь душа поэзией полна», посвященная поэтам-юбилярам 2024 года. Представленные на выставке сборники стихов, окунут вас в прекрасный мир поэзии и лирики. Давайте любить и читать стихи!

img 20240321_160126

21 март - без бик яраткан искиткеч бәйрәм, ул – Бөтендөнья шигърият көне. Шигърият җанны чистарта һәм аны күтәрә, ул янмый торган шәм кебек, хәзерге кешенең авыр юлын һәм бушлыклы дөньясын яктырта. Бөтендөнья шигърият көне кысаларында китапханәдә 2024 елгы шагыйрь-юбилярларга багышланган "Тагын җан шигърият белән тулды»-дип аталган   китап-иллюстратив күргәзмәсе ясалды. Күргәзмәдә тәкъдим ителгән китаплар – шигырьләр җыентыклары сезне шигърият һәм лириканың матур дөньясына чумырачак. Әйдәгез шигырьләрне яратыйк һәм укыйк!